بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دزفول در سال 1379 تأسیس شده است. هم‌اکنون 13 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

مقاله حجت الاالسلام محمد رضا زارع درپانزدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت ارائه شد.

بهترین را ه مبارزه و جلو گیری از انحرافات و چالش های دینی و اخلاقی، حس حضور امام معصوم و ایمان به اگاهی داشتن وی از اعمال و گفتارماست و این که به اذن الهی عالم محضر اوست و هیچ چیز بر او پوشید و پنهان از نظرش نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیادفرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) حجت الاالسلام محمد رضا زارع پژوهشگر مرکز تخصصی موعود درمقاله خود با موضوع چالشهای اعتقادی و فرهنگی افول دین و ارزش ها آورده است: روایات مهدوی معصومین بیان گر آن است که در عصر غیبت مومنان با چالشهای سختی در دین داری مواجه هستند. این چالشها که به خاطر وجود عوامل مختلف درونی و بیرونی به وجود می آید قابل کنترل هوشمندانه است به شرطی که اصل خطر دین زدایی درک شود و راهکارهای مقابله با آن شناسایی و تعهد به انجامش به وجود آید.
در این مقاله به همین منظور ابتدا به آفاتی که دین داری را در عصر غیبت تهدید میکند پرداخته شده و سپس از متون دینی راهکارهایی برای مقابله و دفع این آفات، پیشنهاد شده است.
دانش آموخته سطح چهار مهدویت درپایان این مقاله افزوده است :معارف عمیق مهدویت ضامن سلامت و سعادت جامعه و فرد انسانها ست . اعتقاد به بشارتهای پیامبران گذشته و ائمه دین افراد با انگیزه وپرتوانی را در جامعه می تواند دیندار و با ایمان پرورش دهد . باور به حضور امامی ناظر و حاضر بر اعمال از جنبه فردی موجب پاک نگاه داشتن روح و پیراستن اعمال از زشتی ها ست. و از جنبه اجتماعی باعث هم دلی مؤمنان و ایستادگی در برابر ظالمان می شود. لذا بهترین را ه مبارزه و جلو گیری از انحرافات و چالش های دینی و اخلاقی، حس حضور امام معصوم و ایمان به اگاهی داشتن وی از اعمال و گفتارماست و این که به اذن الهی عالم محضر اوست و هیچ چیز بر او پوشید و پنهان از نظرش نیست
«فَإِنَّا يُحِيطُ عِلْمُنَا بِأَنْبَائِكُمْ‏ وَ لَا يَعْزُبُ عَنَّا شَيْ‏ءٌ مِنْ أَخْبَارِكُمْ.دریافت فایل مربوط به این مطلب پس از ‌ثبت‌نام و ورود امکان‌پذیر است!
آخرین ویرایش
در 1398/2/5 20:43

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
06413223333
دزفول، خیابان امام خمینی‌(ره) جنوبی، خیابان مقام علی، مصلای امام علی علیه‌السلام
پیامک
30001366