بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دزفول در سال 1379 تأسیس شده است. هم‌اکنون 11 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حجه الاسلام زهراپور: پررنگ بودن مباحث مهدویت در شهرستان دزفول نقطه قوتی است که مردم را به سمت امام حیّ(عج) سوق می‌دهد.

وی ضمن ضرورت تبیین اصل امامت اظهارکرد: باید علائم و نشانه‌های ظهور بیشتر تشریح شده، موضوعات یمانی و سفیانی مطرح شده در روایات، تحلیل و به سؤالات مهدویت پاسخ داده شود.
به گزارش واحد اطلاعات و اخبار بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول در سالروز آغاز امامت امام عصر(عج) حجةالاسلام سیدجواد زهراپور کارشناس مباحث مهدوی از مرکز تخصصی مهدویت قم در دزفول در جمع دانش‌آموزان، دانشجویان و حوزویان به تبیین مباحث مهدوی پرداخت.
حجةالاسلام سیدجواد زهراپور درجلسات متعدد با گروه‌های سنی و مقاطع مختلف به نسبت نیاز مخاطبین، مباحث مهدویت را در قالب سخنرانی‌های متنوع و در شاخه‌های متعدد مطرح و در پایان هر جلسه به پرسش‌های مطرح شده پاسخ داد.
کارشناس مباحث مهدوی از مرکز تخصصی مهدویت قم در حوزه‌های علمیه به بیان مباحث انگیزشی و شیوه‌های انتقال درست مباحث مهدوی و در دانشگاه به ارائه موضوع مدعیان دروغین پرداخته و به سؤالات مخاطبین پاسخ داد.
وی در جلسات مدارس که برای دختران و پسران بصورت مجزا برگزار شد مباحث مهدوی را در قالب موضوعات رفتاری و اعتقادی و با اجرای مسابقه ارائه داد.
کارشناس مباحث مهدوی از مرکز تخصصی مهدویت قم در برنامه رادیویی و برنامه ضبط شده در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول، کدواژه‌هایی در خصوص مباحث مهدوی شامل حقیقت و ریشه‌های انتظار، آثار و ادب انتظار مطرح کرد.
همچنین حجةالاسلام سیدجواد زهراپور در دیدار با امام جمعه دزفول گفت: احساس می‌شود که برای جوانان و نوجوانان اصل موضوع امامت، نیاز به ولی، امام و جایگاه امام تفهیم نشده و به همین دلیل با ادعای دروغین افراد، بعضی‌ها به سادگی جذب فرقه‌های ضاله می‌شوند.
وی ضمن ضرورت تبیین اصل امامت، نیاز به امام و ریشه‌های امامت مثل انسان شناسی راموردتأکید قرارداد و اظهارکرد: باید علائم و نشانه‌های ظهور بیشتر تشریح شده، موضوعات یمانی و سفیانی مطرح شده در روایات، تحلیل و به سؤالات مهدویت پاسخ داده شود.
حجةالاسلام سیدجواد زهراپور بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول را یکی از بنیادهای خوب دانست و خاطرنشان کرد: نظم و هماهنگی برنامه‌ها خوب بود و این بخاطر زحمات و پیگیری حجج اسلام قاضی امام جمعه دزفول، زارع مدیر بنیاد و دیگر دست اندرکاران می‌باشد که نشان از عزم راسخ و دغدغه ایشان در مباحث مهدویت دارد.
وی ضمن ضرورت پیگیری بیشتر تصریح کرد: پررنگ بودن مباحث مهدویت در شهرستان دزفول نقطه قوتی است که مردم را به سمت امام حیّ(عج) سوق می‌دهد.
دریافت فایل مربوط به این مطلب پس از ‌ثبت‌نام و ورود امکان‌پذیر است!
آخرین ویرایش
در 1397/8/30 22:40

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
06413223333
دزفول، خیابان امام خمینی‌(ره) جنوبی، خیابان مقام علی، مصلای امام علی علیه‌السلام
پیامک
30001366